Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Ülkemiz Turizmi açısından Tarihi Adımlara Öncülük Etmesi Beklenen III. Turizm Şurası Başlıyor…

 

Ülkemiz Turizmi açısından Tarihi Adımlara Öncülük Etmesi Beklenen III. Turizm Şurası Başlıyor…

Turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amacıyla, 01 - 03 Kasım 2017 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü ve akademik camianın katılımı ile “III. Turizm Şûrası” düzenlenecektir.

01 - 03 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan III. Turizm Şurası, Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek, ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak amacıyla “tam zamanı” başlığı ile turizm alanında 2023 hedeflerine ulaşılması yolundaki vizyonunu ortaya koyacak.

Öneri ve destekleriyle sektör temsilcilerinin yüzde 90’ının katkı sağladığı III. Turizm Şurası’nın hazırlık çalışmaları boyunca komisyon üyelerince toplamda 750 sayfalık öneri metni, 150 sayfalık çalışma raporu ve 170 tebliğ başvurusu yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığımızca, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik turizm politikasının oluşturulabilmesi hedefiyle III. Turizm Şûrası’nın düzenlenmesine karar verilmiş, bu kapsamda gastronomiden turizm eğitimine kadar birçok konunun değerlendirileceği, aralarında sektör temsilcileri, akademisyenler ve konuyla ilgili uzmanların bulunduğu üyelerden oluşan 13 farklı komisyon (Turizm Politikaları,  Turizmde Örgütlenme ve Destinasyon Yönetimi,  Turizmde Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik, Çevre-Planlama-Altyapı, Yatırım-Teşvik-Finansman, Konaklama Sektörü, Seyahat Acentacılığı ve Ulaşım, Tanıtma ve Pazarlama, Dijital Turizm ve İnovasyon, Turizm Eğitimi, İstihdamı ve Turist Rehberliği, Yerel Yönetimler ve Turizm, İç Turizm ve Gastronomi Turizmi) kurulmuştur. http://turizmsurasi.kulturturizm.gov.tr/ 

Bu kapsamda Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK tarafından “Turizmde Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik” komisyon başlığı altında  “Suyu Takip Edin” konulu tebliğ ile III. Turizm Şurası’na katkı sağlanmıştır.

Eşsiz kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleriyle iç ve dış turizmin odağındaki ülkelerden biri olan Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imaj ve marka değerini yükseltmek için gerekli stratejileri belirlemek amacıyla, ilki 20-22 Ekim 1998, ikincisi 12-14 Nisan 2002 tarihlerinde Ankara’da turizm şûraları gerçekleştirilmiştir. 

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.