Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Düzce Merkez Kalıcı Konutlar Bölgesinde Prof.Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi Açılışı Gerçekleştirildi.

 

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü Koordinesinde Düzce Merkez Kalıcı Konutlar Bölgesinde Prof.Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi Açılışı Gerçekleştirildi.

10 Şubat 2018 Cumartesi günü düzenlenen açılış törenine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Sayın Zülkif Dağlı, İlimiz Milletvekilleri Sayın Ayşe Keşir ve Fevai Arslan,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Daire Başkanları Ahmet Aldemir ve Ahmet Özemekçi ve İlimiz Protokolü katıldılar.

740 m² alana sahip Prof.Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi 150 ile 200 okuyucu kapasitesine sahip olup, çocuk bölümü, okuyucu bölümü, ödünç verme bölümü, süreli yayınlar bölümü, İnternet salonu, Atatürk ve Prof.Dr. Necmettin Erbakan köşelerinden oluşmaktadır.

Çocuk bölümü, kreş öğrencilerine oyun alanı, İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik çalışma bölümlerini kapsamaktadır. 3000 kitabın kayıtlı olduğu kütüphanede, okuyucu salonunda yaklaşık 60 kişilik, ödünç verme bölümünde de 60 kişilik ders çalışma masası ve 18 kişilik İnternet erişim salonu bulunmaktadır.

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğünün koordinasyonunda kullanıcılara hazır hale getirilen Prof.Dr. Necmettin Erbakan Halk Kütüphanesi, yurttaşların yaşam boyu öğrenme, bağımsız karar verebilme, bilgi, eğitim ve kültürlerini geliştirme, dinlenme ve özgür zamanlarını değerlendirme, bireysel ve toplumsal gelişim için gereksinim duyulan bilgiyi hiçbir ayırım gözetmeden ve bedelsiz sağlayan birer kültür ve yaygın eğitim kurumu olmayı amaçlamaktadır. 

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.