Banner1
ATATÜRK
2013-2018 Turizm Eylem Planı
Düzce Tanıtım Filmi
TANITIM FİLMLERİ
YÜRÜYÜŞ PARKURLARI
TANITIM BROŞÜRÜ
İNANÇ TURİZMİ BROŞÜRÜ
SU YOLU BROŞÜRÜ
YAYLA TURİZMİ BROŞÜRÜ
YIĞILCA'DAN YEDİGÖLLER'E
ETNOGRAFİK KÜLTÜR ENVANTERİ
DENİZ TURİZMİ
RAFTİNG
OFF-ROAD
EKO-KÖY DADALI
DÜZCE'den YEDİGÖLLER'e
KÜTÜPHANELERİMİZ
KONURALP MÜZESİ
NEREDE KONAKLANIR
TÜRKİYE KÜLTÜR PORTALI
DOĞU MARMARA BÖLGE PLANI
KAMU HİZMETLERİ STANDART TABLOSU
SEYAHAT ACENTELERİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
INSTAGRAM YARIŞMASI
ÖNEMLİ TELEFONLAR
BİLGİ EDİNME
LİNKLER
Beyköy
&bx=710" />

Düzce'ye 7 kilometre mesafede bulunan Beyköy Beldesi,  coğrafi konumu ve doğal güzellikleri ile turizm ve sanayi gibi iki farklı alanda gelişime oldukça açık bir bölgedir. Arazi olarak düz bir alanda kurulmuş olmasının yanında yer altı kaynakları bakımından zengin bir yapıya sahiptir. Beldeyi çevreleyen dağlar ve ormanlık alanlarda gizlenen eşsiz güzellikleri ve tabiat harikaları ile Beyköy, Düzce’de turizmin gelişmesine önemli katkılar sağlayan bir bölgedir.

Beyköy ve turizm denince akla gelen ilk yer ise; Orman Bakanlığı’nca tabiat anıtı ilan edilen ve Düzce’nin de sembolü haline gelen Samandere Şelalesidir.

Beyköy yayla turizmi ve doğa sporlarının yapıldığı önemli merkezlerinden biridir. Kamp ve Off-Road Yarışları, moto-kros, dağ bisikleti, trekking ve foto-safari için oldukça uygundur.

Beyköy, Bir ucu Abant’a kadar uzanan ve birbiri ardına sıralı yaylalar bütününden oluşmaktadır. Bunlardan Kocayayla Düzce-Merkez, Samandere Şelalesi, Kocayayla üzerinden Abant’a ulaşılabilen en kısa mesafededir. Diğer yaylalardan Odayeri Yaylası, Sırıklı Yayla,Torkul Yaylası ve Göleti görülmesi gereken güzelliklerdendir.

Beyköy Yürüyüş Parkurları

Beyköy Belediyesi

Düzce'nin güneydoğusunda, İl merkezine 26 km. uzaklıkta yer alan Samandere Şelalesi, doğal oluşum özellikleri ile Milli Parklar Kanunu gereğince ve Orman Bakanlığınca “Tabiat Anıtı” olarak tescil edilmiştir. Ayrıca buradaki 500mt. yükseklikteki ağaçlar ve iki küçük şelale ile Cadı Kazanı denilen bölümde tescillidir.Tabiat Anıtı olarak ilan edilen Samandere Şelalesi, koruma altına alınmış doğal bir varlığımızdır. Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüş parkurları, kamp alanları, orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

 

Düzce merkez sınırları içinde bulunan Kocayayla, Düzce’ye 35 km. en yakın yerleşim yerine 11 km. mesafededir. 1450 mt. rakımı olan yayla 86.264m2 dir. Abant'a 7 km. mesafede olan Kocayayla Düzce Merkez, Samandere Şelalesi, Kocayayla Göleti üzerinden Abant'a ulaşabilen en kısa mesafedir. Çam Köknar ve Kayın ormanları içindeki yaylada trekking ve foto safari etkinliklerinin yanı sıra bu yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale gelmesi planlanan Off-Road yarışları ve kamp etkinlikleri için oldukça uygundur.

 

Düzce-Merkez Çınardüzü Köyü sınırları içerisinde kalan Odayeri Yaylası Düzce’ye 28 km. mesafededir. Beyköy-Ugur Köyü yolu üzerinden orman yolu takip edilerek gidilen yayla 8,5 hektar ve 1200 mt. yükseklikte bulunmaktadır. Yöre halkı tarafından her yıl ağustos ayında yayla şenlikleri düzenlenir. Ayni dönemde Düzce İzci Komitesi tarafından izcilik kampı da kuruluyor. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nda, geleneksel hale gelen ve Türkiye Orman Mühendisleri Odası’nın önderliğinde gerçeklesen Doğa Yürüyüşleri de düzenlenmektedir.

 

Düzce Merkez Uğurköyü sınırları içinde bulunan Torkul Göleti ve Yaylası il merkezine 34 km. mesafededir. 1300 mt.yükseklikte bulunan yayla içerisinde volkanik çöküntüden oluşan birde tabii göleti bulunmaktadır. Gölet çevresinde bulunan Kayın, Köknar, Gürgen, Kestane, Akçaağaç, Karaçam gibi ağaçların panoramik görüntüsü eşliğinde olta balıkçılığı yapmanız keyif verebilir.
Karadeniz yaylalarının tüm özelliklerini taşıyan Torkul Yaylası, doğal yürüyüş, koşu yolları ve çok renkli çiçekler arasında çadırlı kamp yapmak isteyenler için ideal özelliklere sahiptir. Odayeri Yaylasına 6 Km. mesafede olan yayla trekking turları içinde en çok tercih edilen yaylalarından biridir.efexor depot efexor morgen eller aften efexor rus


efexor depot efexor 75 mg efexor rus" class="highslide" onclick="return hs.expand(this)"> efexor depot efexor 75 mg efexor rus&bx1=226&bx2=170" hspace="0" width="150" height="110" vspace="2" />

imurel crohn dskibsfart.site imurel 05imurel crohn dskibsfart.site imurel 05" class="highslide" onclick="return hs.expand(this)"> imurel crohn dskibsfart.site imurel 05&bx1=226&bx2=170" hspace="0" width="150" height="110" vspace="2" />

imurel crohn imurel 30 imurel 05

© Copyright 2011 - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı - Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Sitemizdeki Yazı, Resim ve Haberlerin Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz, Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.